درباره ما

مقدمه

همان طور که می دانید خاکریز فرهنگی وارثین که چند سالی است فعالیت خود را شروع کرده است، در ابتدا بعنوان یکی از وب سایت های زیرمجموعه وبسایت علمی فرهنگی آموزشی مهدی و در قالب یک زیر دامنه (ساب دامین) از وبسایت مذکور فعالیت می کرد و کم کم بدلیل استقبال مخاطبان و هم چنین لزوم استفاده از حداکثر توان و ظرفیت ها برای تحقق رسالت اصلی خاکریز که همانا فعالیت در عرصه #مهدویت و زمینه سازی ظهور حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء از طریق مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامی، به یک وب سایت مستقل ارتقاء یافت.

از آنجا که فعالیت خاکریز با محوریت فضای مجازی انجام می شود، این مجموعه، شعار خود را « سنگر مجازی فعالان عرصه مهدویت در مقابله با تهاجم فرهنگی» قرار داده است.

گفتنی است که خاکریز فرهنگی وارثین صرفا با هزینه شخصی جمعی از فعالان فرهنگی و بدون حمایت مالی (و یا وابستگی به) حتی یک اداره یا نهاد دولتی و حکومتی انجام می شود. در واقع تنها حامی مالی خاکریز، دست اندرکاران راه اندازی وبسایت علمی فرهنگی آموزشی مهدی هستند.

تأثیر گذاری فعالیت خاکریز

تمام فعالان فرهنگی به خوبی می دانند که دشمن، هر وقت متوجه شود مانعی جدی بر سر راهش ایجاد شده، تمام توان خود را برای خنثی سازی عملکرد آن مانع به کار می گیرد؛

حملات سایبری بسیار بسیار متعددی که همواره توسط هکر های وابسته به مثلث عبری عربی غربی برای نفوذ به وب سایت خاکریز انجام شده و می شود، گواه آن است که بحمد الله (با وجود فعالیت مستقل و بدون وابستگی به نهاد های مختلف،) تاکنون اثرگذاری خاکریز به اندازه ای مفید بوده است که بعنوان سدی محکم در برابر تهاجمات دشمنان شناخته می شود.

ما در خاکریز فرهنگی وارثین، خداوند متعال را شاکریم که توفیق فعالیت موثر در مسیر مقدس زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در قالب این سنگر را به ما عطا فرموده است.

چرایی بروز وقفه در فعایت تارنمای خاکریز

تغییر مکرر سرور از سوی شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ نسخه قبلی وب سایت و در نهایت تغییر حوزه فعالیت آن، سبب شد تا پشتیبانی مناسبی را دریافت نکنیم و در نتیجه به منظور تحقیق و بررسی در مورد یک شرکت معتبر برای میزبانی و نیز پشتیبانی فنی تارنما، فعالیت تارنمای خاکریز برای مدتی به حالت تعلیق درآمد، البته در این مدت، فعالیت کانال های سروش پلاس و آپارات خاکریز، کما فی السابق، با قوت و قدرت ادامه داشت (دارد و ان شاءالله خواهد داشت).

نهایتا با توافقی که بین خاکریز فرهنگی وارثین و شرکت فنی و مهندسی رایان تدبیر ترشیز به عنوان یک شرکت های فعال و معتبر در زمینه خدمات طراحی وب سایت و امور مربوطه صورت پذیرفت، کلیه امور فنی مرتبط با خاکریز به این شرکت واگذار شد.

وجه تسمیه «خاکریز فرهنگی وارثین»

در ادامه جزئیات مربوط به عنوان تارنما ارائه شده است:

خاکریز یعنی چه ؟

خاکریز اصطلاحی رایج است که در جبهه های نبرد، به سنگری که ضمن حفظ رزمندگان از تیرها و حملات دشمن، زمینه برنامه ریزی و تلاش آنها را برای یک حمله همه جانبه آماده می کند گفته می شود. از این رو ما مجموعه تارنما (وب سایت) و رسانه های اجتماعی (شامل کانال ها و صفحات مجازی) خود را خاکریزی می دانیم که به توفیق الهی، زمینه محافظت حداکثری از مردم و عملیات (های) فعالان فرهنگی در جنگ نرم را مهیا می کند.

چرا فرهنگی ؟

خوب می دانیم یکی از مهم ترین حوزه های فعالیت و تهاجم بی سابقه دشمن در عصر حاضر که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری (در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش در 19 بهمن 1400) یک «تهاجم ترکیبی» می باشد، عرصه فرهنگ و تهاجم فرهنگی یا به فرموده رهبر انقلاب، «شبیخون فرهنگی» است.

از این رو مجموعه خاکریز فرهنگی وارثین، کار جهادی در زمینه حفظ و گسترش فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی را یکی از مهم ترین دغدغه های خود می داند و به یاری خداوند متعال، در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکرده و نخواهد کرد.

وارثین ؟

همان طور که در بالاتر اشاره کردیم، طبق وعده و سنت الهی و اراده الهی قطعا در نهایت مستضعفین پیشوایان و وارثان زمین خواهند شد، لذاست که ما برای تکمیل عنوان مجموعه، کلمه وارثین را از متن قرآن کریم، اقتباس کرده ایم.

تشریح نشان (لوگوی) مجموعه

شاید از خود بپرسید اجزاء و آنچه در طراحی نشان مجموعه به کار رفته است، بیانگر چیست؟

لوگوی رسمی خاکریز | نشان خاکریز فرهنگی وارثین
نشان رسمی خاکریز فرهنگی وارثین

حدیث شریف ثقلین

یکی از روایاتی که به طور قطع و يقين از احاديث متواتر و قطعي الصدور نقل شده از نبی مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم نزد علماي شيعه و سني است، حدیث معروف ثقلین می باشد که یکی از نقل های آن بدین شرح است:

«انی تارك فيكم الثقلين، كتاب الله و عترتي، كتاب الله حبل ممدود من السماء إلي الأرض، وعترتي أهل بيتي، وان اللطيف الخبير أخبرني أنهما لن يفترقا حتي يردا علي الحوض. فانظروا كيف تخلفوني فيهما»

طبق این حدیث تا زمانی که ما به قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام تمسک بجوییم، هرگز گمراه نخواهیم شد، اما این حدیث چگونه در نشان خاکریز تجلی یافته است؟

  1. متن آیه 5 سوره قصص که عنوان مجموعه از آن برداشت شده است به عنوان یک تلمیح و اشاره به ثقل اکبر (قرآن) و 14 برجستگی (مشابه خاکریز) جهت اشاره به ثقل اصغر (14 معصوم علیهم السلام)

صفر و یک

که اساس کار فضای مجازی است و استفاده از آن در نشان خاکریز، اشاره به آن دارد که بخش عمده فعالیت خاکریز در اینترنت است (هرچند محدود به فضای سایبری نبوده و در فضای حقیقی هم فعالیت جریان دارد)؛ چراکه در تمام مسائل روز، فصل الخطاب برای ما، فرمایشات گهربار ولی امر مسلمین، علمدار انقلاب اسلامی و اسلام حقیقی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مد ظله العالی) می باشد و ایشان به فعالیت اصولی در فضای مجازی، تأکید ویژه ای دارند

گونی های شن (سنگر)

ما را به یاد دوران دفاع مقدس می اندازد و وجود آن در نشان خاکریز فرهنگی وارثین، تداعی کننده بحث دفاع و مقابله با تهاجم و مهاجمان است؛ در واقع دست اندرکاران خاکریز، این مجموعه را «سنگر مجازی فعالان فرهنگی در جنگ نرم» می دانند.

ایران اسلامی، پرچمدار اسلام ناب و تشیع در جهان

استفاده از سنگرِ مزین به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، حاکی اشاره به این امر دارد که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357، این جمهوری اسلامی ایران است که مرجع اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم و الگوی تمام آزادی خواهان جهان می باشد.

مشارکت در زمینه سازی ظهور حضرت مهدی (عج) و مقابله با جنگ نرم

تمامی فعالان فرهنگی و دلسوزان فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی می توانند به هر روشی که تمایل دارند، در افزایش بازدهی عملکرد این سنگر مشارکت نمایند، این مشارکت می تواند به روش های مختلفی از جمله موارد زیر انجام شود:

  1. حمایت مالی (به هر میزان، حتی 1000 تومان)
  2. تبلیغ تارنما (وبسایت)، کانال ها و صفحات مجازی خاکریز در فضای مجازی و حقیقی
  3. معرفی تارنما (وبسایت)، کانال ها و صفحات مجازی خاکریز به اطرافیان
  4. دنبال کردن و مراجعه روزانه به تارنمای خاکریز و مطالعه مطالب صفحات مختلف تارنما
  5. معرفی و لینک دادن به تارنمای خاکریز در مطالب و صفحات وب سایت یا وبلاگ خود
  6. کلیک روی تبلیغات نمایش داده شده در خاکریز
  7. انتشار و به اشتراک گذاری محتوای خاکریز در فضای مجازی (و در موارد ممکن: در فضای حقیقی)
  8. رعایت و توجه به لزوم ذکر لینک خاکریز در صورت کپی برداری از مطالب تارنما
  9. و . . .

ان شاءالله در پرتو عنایات الهی، مدد ائمه اطهار علیهم السلام و همراهی شما کاربران و مخاطبان عزیز بتوانیم ضمن خنثی سازی تهاجم شدید فرهنگی گامی موثر در راستای ترویج فرهنگ اسلام ناب و تشیع و در نهایت زمینه سازی ظهور برداریم.