کانال ها و صفحات مجازی خاکریز
حمایت از خاکریز
مطالب پیشنهادی به شما
چکیده: بسم الله الرحمن الرحیم | همزمان با سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر، که به راستی افتخارآفرینی بزرگی محسوب می شود، اولین مقاله از مجموعه مقالات پاسخ به شایعات و شبهات را منتشر می کنیم. موضوع این مقاله، پاسخ به شایعه ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا بر اساس آمار بانک جهانی در 60 سال اخیر و فیلم های مستند موجود می باشد.
لینک کوتاه:

پیوندی که در زیر مشاهده می کنید، پیوند کوتاه شده مقاله حاضر است که در صورت نیاز به ارجاع دادن به این مقاله، می توانید از آن استفاده نمایید:

http://www.al-warethin.ir/?p=791

مقدمه

گسترش و توسعه روزافزون تکنولوژی و فناوری اطلاعات مانند تمامی عرصه های علمی، همانند چاقو می باشد، همان طور که می تواند در جهت اهداف صحیح مورد استفاده قرار گیرد، برای اهداف پلید هم به کار برده شود؛ متأسفانه افراد سودجو و جریان های معلوم الحال، با سوء استفاده از رسانه های وابسته به مثلث عبری عربی غربی اقدام به شایعه پراکنی می کنند که با صد تأسف، سطح بسیار اندک (نزدیک به صفر) سواد رسانه در اغلب کاربران رسانه های مذکور، سبب تأثیرگذاری چند برابر شایعات می شود.

هدف دشمن از انتشار شایعات و ترویج شبهات

ترویج شبهات یکی از روش های عملیات روانی در جنگ نرم می باشد و دشمن قصد دارد با این کار به خیال باطل خود اهداف شوم مختلفی را دنبال کرده و به نتیجه بنشاند. اهدافی همچون:

 1. بدبین کردن مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسئولین انقلابی آن
 2. القای ضعف و ناتوانی مردم و مسئولین در امور مختلف از جمله عرصه های علمی
 3. نا امید کردن مردم نسبت به آینده (ی درخشان انقلاب اسلامی)
 4. سرپوش گذاشتن بر مشکلات متعدد رژیم سابق
 5. و . . .

شبهه ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا

بسیار شنیده ایم که قبل از انقلاب و در دوران نخست وزیری هویدا، تورم، صفر درصد و قیمت کالا های مختلف ثابت (از جمله قیمت خودکار بیک، چندین سال متوالی 5 ریال) بوده است!

اما این ادعا چقدر واقعیت دارد؟ با ما باشید تا دم خروس مدعیان این شایعه را برملا کنیم . . .

پاسخ شایعه ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا

هر چند خاکریز فرهنگی وارثین، مدت بسیار زیادی است که بخش ویژه ای را برای پاسخ شایعات در کانال آپارات خود راه اندازی کرده است، لکن سنگینی مسئولیت و رسالت #جهاد_تبیین ما را بر آن داشت تا بخش ویژه پاسخ شایعات و شبهات فضای مجازی را در تارنمای رسمی خاکریز هم راه اندازی نماییم. در این مقاله به عنوان اولین مقاله بخش مورد اشاره، قصد داریم یکی از شایعات فضای مجازی را پاسخ دهیم. با توجه به اوضاع اقتصادی کنونی جامعه، اولین موری که بررسی می کنیم،

بخش اول: مستندات بانک جهانی (data.worldbank.org)

در ادامه مطلب، نمودار مربوط به شاخص های مهم اقتصادی که در علم اقتصاد، مشخص کننده وضعیت اقتصادی و معیشت مردم یک کشور می باشد، از وب سایت رسمی بانک جهانی (یعنی worldbank.org) بازنشر شده است. با کلیک روی لینک توضیحات هر تصویر، خودتان می توانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید:

چرا داده ها و اطلاعات بانک جهانی؟ مگر بانک جهانی چیست ؟

نمای از ساختمان بانک جهانی در شهر واشینگتن دی سی (ایالات متحده آمریکا)

همه به خوبی واقفیم که مردم (بما هو مردم) هیچ اعتمادی به غرب ندارند، لکن متأسفانه هستند افرادی که خود را به خوابی عمیق زده اند و با پیروی کورکورانه از جریان ها و رسانه های وابسته به غرب هیچ آماری به جز آمار کشور های غربی را قبول ندارند، از این رو ما در این مقاله مستنداتی (قابل بررسی توسط اشخاص مختلف) از بانک جهانی را ارائه کرده ایم که دیگر بهانه ای در دست افراد مذکور نباشد.

بانک جهانی یا «بانک بین‌المللی توسعه و ترمیم» یک شرکت تضامنی بین‌المللی مالی بین‌ حکومتی با مالکیت کشورهای عضو است که در کنفرانس برتون وودز در سال ۱۹۴۴ ایجاد شد. رئیس بانک جهانی، به‌طور سنتی، آمریکایی است. بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول هر دو در واشینگتن دی سی مستقر هستند و از نزدیک با یکدیگر همکاری می‌کنند.

نمودار تغییرات رشد تولید ناخالص داخلی (GDP growth % سالانه) در ایران

نمودار فوق، تغییرات رشد تولید ناخالص ملی را در 60 سال گذشته (بازه زمانی سال های 1961 تا 2020 میلادی) به عنوان یکی از شاخصه های مهم وضعیت اقتصادی نمایش می دهد.

همان طور که مشخص است، انقلاب اسلامی، به صورت متوسط رشد قابل قبولی را به این نمودار بخشیده است. از دیگر موضوعات روشن در این نمودار آن است که ثابت می کند ادعای ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا دروغی بزرگ و کذب محض بوده و هیچ پایه و اساسی ندارد.

نکته جالب تر آنکه: در صفحه مذکور، پس از نمودار فوق، امکان مقایسه رشد GDP در بین کشور های مختلف وجود دارد؛ بر این اساس، در سال 2020، کشور های به اصطلاح جهان اول و مثلا پیشرفته و حتی کشور های حاشیه خلیج فارس و دریای عمان که از لحاظ منابع طبیعی (مثل نفت و . . . و در دید عموم جامعه از لحاظ اقتصادی) بسیار ثروتمند شمرده می شوند وضعی بسیار وخیم داشته و GDP آنها کمتر از جمهوری اسلامی ایران (با 3.4 درصد) است. نام تعدادی از کشور های مذکور در ادامه ذکر شده است و شما می توانید خودتان آمار مربوطه را بررسی و تصدیق نمایید:

 1. انگلستان (با 9.4- درصد)
 2. ایتالیا (با 8.9- درصد)
 3. پرتغال (با 8.4- درصد)
 4. مکزیک (با 8.3- درصد)
 5. فرانسه (با 7.9- درصد)
 6. اتریش (با 6.7- درصد)
 7. کانادا (با 5.2- درصد)
 8. ژاپن (با 4.6- درصد)
 9. آلمان (با 4.6- درصد)
 10. امارات متحده عربی (با 6.1- درصد)
 11. بحرین (با 5.1- درصد)
 12. عربستان سعودی که شایعه شده مردمش همواره حقوق های کلان از حکومت دریافت می کنند (با 4.1- درصد)
 13. برزیل (با 4.1- درصد)
 14. اوکراین (قبل از جنگ با روسیه، با 4- درصد)
 15. هلند (با 3.8- درصد)
 16. قطر (با 3.6- درصد)
 17. ایالات متحده (با 3.4- درصد)
 18. عمان (با 3.2 درصد)
 19. فنلاند (با 2.8- درصد)
 20. لهستان (با 2.5- درصد)
 21. دانمارک (با 2.1- درصد)
 22. گرینلند (با 1.7 درصد)
 23. ترکیه (با 1.8 درصد)
 24. ویتنام (با 2.9 درصد)
 25. و . . .

بانک جهانی در این آمار ها، رشد رژیم منحوس صهیونیستی را، 2.2- ذکر کرده است

نمودار تغییرات رشد سرانه تولید ناخالص داخلی (% سالانه) در ایران

نمودار فوق، تغییرات رشد تولید ناخالص ملی را در 60 سال گذشته (بازه زمانی سال های 1961 تا 2020 میلادی) به عنوان یکی از شاخص های مهم وضعیت اقتصادی نمایش می دهد. همان طور که مشخص است، به برکت انقلاب اسلامی، بیشترین مقدار رشد، مربوط به سال 1982 میلادی می باشد. یعنی در آن زمان علیرغم آنکه جمهوری اسلامی ایران تحت فشار های مختلف جهانی از جمله جنگ تحمیلی بوده، بیشترین رشد اقتصادی در 6 دهه گذشته را داشته است.

البته باز هم دروغ بودن ادعای ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا در این نمودار مشخص است.

تولید ناخالص داخلی سرانه (بر اساس دلار فعلی آمریکا)

نمودار فوق هم سرانه تولید ناخالص داخلی را نمایش می دهد. در این نمودار هم کاملا واضح است که طی 6 دهه (60 سال) گذشته، بیشترین مقدار در سال 2012 بوده و کمترین مقدار مربوط به قبل از انقلاب (دوران گل و بلبل! پهلوی) است.

نتیجه گیری کلی از آمار بانک جهانی چیست؟

مستندات فوق که تک تک آنها با آیپی غیر ایرانی از وب سایت بانک جهانی دریافت شده و توسط هر کسی قابل بررسی است، به خوبی نشان می دهد، وضعیت اقتصادی بهتر، یکی دیگر برکات انقلاب اسلامی است که در کنار سایر پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران به بهترین شکل، ثابت کننده دروغ بودن ادعا های پوچ جریان ها و رسانه های غربگرا از جمله شایعه ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا می باشد.

روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .

مجموعه تصاویری که در ادامه ارائه می شوند، اسنادی هستند از دوران پهلوی که گوشه ای از واقعیت های تلخ اقتصادی آن زمان را روشن می کند:

روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .
پاسخ به شایعات و شبهات تورم
روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .
روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .
روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .
روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .
روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .
روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .
روزنامه های قبل از انقلاب ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا را رد می کنند . . .

فیلم پاسخ محمدرضاشاه به شایعه ثابت بودن قیمت ها در زمان هویدا

اشتراک گذاری مطلب:

در صورتیکه محتوای مقاله را مفید ارزیابی می کنید، لطفا با اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی به مقابله با تهاجم فرهنگی کمک کنید:

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در pinterest
پین ترست
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در print
چاپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه ها:

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *