کانال ها و صفحات مجازی خاکریز
حمایت از خاکریز
مطالب پیشنهادی به شما
لینک کوتاه:

پیوندی که در زیر مشاهده می کنید، پیوند کوتاه شده مقاله حاضر است که در صورت نیاز به ارجاع دادن به این مقاله، می توانید از آن استفاده نمایید:

http://www.al-warethin.ir/?p=1402


آنچه در ادامه می خوانید:

مقدمه

قطعا می دانید با توجه به تأثیر غیر قابل انکار رسانه های مختلف مورد استفاده انسان قرن 21 بر ذائقه سازی و سبک زندگی وی، تحریریه خاکریز فرهنگی وارثین، هر هفته حد اقل یک مقاله در رابطه با آموزش سواد رسانه منتشر می کند. امروز هم قصد داریم در ادامه مقالات آموزش رایگان سواد فضای مجازی خاکریز فرهنگی وارثین چند مورد از روش های فریب رسانه ای را معرفی کرده و توضیحاتی در مورد آنها ارائه کنیم.

فریب رسانه ای چیست ؟

متأسفانه پیشرفت های فناوری اطلاعات هم مانند بسیاری از عرصه های پیشرفت انسان به جای آنکه در مسیر تعالی و سعادت انسان به کار گرفته شود، در مواردی (متعدد) توسط سودجویان به ابزاری برای سوجویی بدل شده است؛

تقریبا همه ما، هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی مختلف با انبوهی از داده ها و اطلاعات ساختگی که برای القای یک مفهوم خاص بر ذهن کاربران مهندسی شده اند، مواجه شده ایم، داده هایی که به جز حیله گری و فریب مخاطب، هدف دیگری ندارند.

اگر بخواهیم تعریف فریب رسانه ای را به ساده ترین بیان ارائه کنیم، می توان گفت فریب رسانه ای در واقع به کار بردن روش هایی است که اطلاعات غلط و اخبار کذب را به مخاطب بباوراند. طبیعتا هر چقدر این پذیراندن، نرم تر و نامحسوس تر انجام شود، احتمال موفقیت نهایی هم افزایش پیدا می کند.

مهندسی افکار عمومی چیست ؟

به بیان ساده تسلط یافتن (نامحسوس) بر باور های مردم به گونه که آنچه ما می خواهیم را بپذیرند و مطابق میل ما رفتار کنند، مهندسی افکار عمومی می باشد که با گسترش روزافزون گرایش مردم به استفاده از شبکه های اجتماعی و به ویژه در غیاب سواد فضای مجازی بسیار راحت انجام می شود.

پیشنهاد ویژه خاکریز فرهنگی وارثین به شما

در پایان پیشنهاد می کنیم با پیوستن به جمع اعضای وب سایت (از طریق ثبت نام رایگان در وب سایت) و دنبال کردن کانال ها و صفحات مجازی شرکت فنی و مهندسی رایان تدبیر ترشیز (خاکریز فرهنگی وارثین) که به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های طراحی وب سایت در کاشمر و خراسان رضوی شناخته می شود، از جدیدترین اخبار و تخفیف های ویژه خاکریز فرهنگی وارثین مطلع شوید:

Splus.ir/torshizweb

Aparat.com/torshizweb

Rubika.ir/torshizweb

Hoorsa.com/torshizweb

Wisgoon.com/torshizweb

pinterest.com/torshizweb

با ثبت میزان رضایت خود از این مقاله، ما را در افزایش کیفیت خدمات، یاری کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۶ رایبازنشر از

اشتراک گذاری مطلب:

در صورتیکه محتوای مقاله را مفید ارزیابی می کنید، لطفا با اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی به مقابله با تهاجم فرهنگی کمک کنید:

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در pinterest
پین ترست
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در print
چاپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه ها:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *