کانال ها و صفحات مجازی خاکریز
حمایت از خاکریز
مطالب پیشنهادی به شما
لینک کوتاه:

پیوندی که در زیر مشاهده می کنید، پیوند کوتاه شده مقاله حاضر است که در صورت نیاز به ارجاع دادن به این مقاله، می توانید از آن استفاده نمایید:

http://www.al-warethin.ir/?p=1441


بسم الله الرحمن الرحیم | در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش رایگان سواد فضای مجازی خاکریز فرهنگی وارثین قصد داریم در مورد محتوای اکسپلور اینستاگرام و رازهای الگوریتم اینستاگرام و . . . صحبت کنیم.

محتوای اکسپلور اینستاگرام | رازهای الگوریتم اینستاگرام و . . .
اینستاگرام چگونه فکر و ذائقه شما را مدیریت می کند؟

آنچه در ادامه می خوانید:

مقدمه

چند وقت پیش در جلسه ای با فعالان رسانه، یکی از دوستان به نکته بسیار مهمی در رابطه با رازهای الگوریتم اینستاگرام و سایر پلتفرم های اینترنتی اشاره کرد که متأسفانه در مورد بسیاری از کاربران فضای مجازی کاملا صادق است.

حتی اگر بگوییم 99 درصد مردم در شمول این گفته قرار می گیرند، با هزاران تأسف، چندان گزاف نگفته ایم! البته این قانون به اینستاگرام محدود نمی شود و سایر ابزار های اینترنتی از جمله گوگل و . . . هم از آن استفاده می کنند.

قانون طلایی فضای مجازی چیست ؟

قبل از هر چیز اجازه دهید تبیین کنیم که منظور ما از قانون طلایی فضای مجازی در این مقاله، راز الگوریتم های گوگل و . . . است.

اساس کار اینستاگرام و نمایش محتوای اکسپلور اینستاگرام

جمله طلایی فعال مذکور رسانه این بود:

مردم چیزی را می بینند که اینستاگرام می خواهد، نه چیزی که به دنبالش هستند

تحلیل محتوای جهت دار یکی از رازهای الگوریتم اینستاگرام

بله کاملا درست است، تمام کاربران فضای مجازی از جمله کاربران رسانه های مجازی همچون اینستاگرام در واقع فقط خیال می کنند که فضای مجازی مقصود آن ها را نمایش می دهد؛ چراکه الگوریتم های اینستاگرام به گونه ای طراحی شده اند که به تدریج کاربر را به سمت و سوی محتوای مورد نظر گردانندگان اینستاگرام هدایت کنند.

محتوای اکسپلور اینستاگرام و ضرب المثل قورباغه و آب جوش

معروف است که اگر یک قورباغه در آب جوش انداخته شود به دلیل حساسیت عصب های پایش، بلافاصله به بیرون می پرد اما اگر همان قورباغه در آب سرد قرار داده شود و دمای آب کم کم افزایش داده شود، قورباغه با اینکه گرمش است و می‌خواهد بیرون بپرد، نمی پرد چراکه دیگر توانی برای پریدن ندارد و آب پز می شود، این ضرب المثل، در دل خود، واقعیت الگوریتم های اینستاگرام را نمایش می دهد.

در واقع اگر ما از سواد رسانه برخوردار نباشیم یا سطح سواد فضای مجازی ما کم باشد، به طرزی بسیار نامحسوس تر آنچه فکر کنیم و به راحتی هرچه تمام تر در میان سیل خروشان و متلاطم اخبار جعلی و محتوای دروغ رسانه های مختلف غرق خواهیم شد و در بهترین حالت، وقتی توجه قضیه می شویم که دیگر نجات یافتمان بسیار سخت است.

آشنایی با الگوریتم های گوگل و پلتفرم های مختلف

الگوریتم اکثریت قریب به اتفاق پلتفرم های اینترنتی به گونه ای طراحی شده اند که ضمن اعتیادآوری حداکثری، کاربران را به تدریج به گونه ای سرگرم و غرق کنند که به جای جست و جو برای محتوای مورد نیازش، به دنبال محتوای مورد نظر پلتفرم بگردد، واقعیتی که بدون اِشراف بر اصول سواد رسانه نمی توان از آن اطلاع یافت.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از استراتژی های سئو و بهینه سازی وب سایت صحبت کنیم که تحت عنوان مدل پیلار کلاستر یا مدل ستون و خوشه شناخته می شود.

پیشنهاد ویژه خاکریز فرهنگی وارثین به شما

در پایان پیشنهاد می کنیم با پیوستن به جمع اعضای وب سایت (از طریق ثبت نام رایگان در وب سایت) و دنبال کردن کانال ها و صفحات مجازی شرکت فنی و مهندسی رایان تدبیر ترشیز (خاکریز فرهنگی وارثین) که به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های طراحی وب سایت در کاشمر و خراسان رضوی شناخته می شود، از جدیدترین اخبار و تخفیف های ویژه خاکریز فرهنگی وارثین مطلع شوید:

Splus.ir/torshizweb

Aparat.com/torshizweb

Rubika.ir/torshizweb

Hoorsa.com/torshizweb

Wisgoon.com/torshizweb

pinterest.com/torshizweb

با ثبت میزان رضایت خود از این مقاله، ما را در افزایش کیفیت خدمات، یاری کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۷ رایبازنشر از

اشتراک گذاری مطلب:

در صورتیکه محتوای مقاله را مفید ارزیابی می کنید، لطفا با اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی به مقابله با تهاجم فرهنگی کمک کنید:

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در pinterest
پین ترست
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در print
چاپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه ها:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *