کانال ها و صفحات مجازی خاکریز
حمایت از خاکریز
مطالب پیشنهادی به شما
چکیده: بسم الله الرحمن الرحیم | به گزارش خاکریز فرهنگی وارثین، عصر امروز , همزمان با ایام هفته مقاومت، اجتماع پرشور و به راستی بی نظیر دهه هشتادی ها و دهه نودی های انقلاب اسلامی برای اجرای سرود سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که در ادامه گزارش آن تقدیم می شود.
لینک کوتاه:

پیوندی که در زیر مشاهده می کنید، پیوند کوتاه شده مقاله حاضر است که در صورت نیاز به ارجاع دادن به این مقاله، می توانید از آن استفاده نمایید:

http://www.al-warethin.ir/?p=870

آنچه در (ادامه) این مقاله می خوانید:

مقدمه

همان طور که می دانید سرود سلام فرمانده از جمله آثار فاخری است که تمام نقشه های مثلث منحوس عبری عربی غربی که برای القای دروغ بزرگ شکاف بین نسل جدید با آرمان های انقلاب شکوهمند اسلامی کشیده شده بود را نقش بر آب و ثابت کرد که یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی در عرصه کودک و نوجوان، این است که حتی دهه نودی های انقلاب اسلامی هم دلداده آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

مراسم همخوانی سرود سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

هفته پیش بود که رسانه ملی خبری را ارائه کرد مبنی بر اینکه «با توجه به درخواست های متعدد مردم پایتخت، مراسم همخوانی سرود زیبای «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.» حتی زیرنویس این خبر کافی بود تا دلدادگان مکتب عاشورا و عاشقان زمینه سازی ظهور حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف، به گونه ای استقبال کنند که در همان روز های نخست و در حالی که بیش از 240 هزار نفر برای حضور در اجتماع بزرگ و خانوادگی «سلام فرمانده» ثبت‌نام کرده بودند چند روز قبل از تاریخ برگزاری مراسم، به طور کامل، ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل شود و از مردم خواسته شود که دیگر ثبت نام نکنند.

شرایط حضور در اجتماع

تنها افرادی که ثبت نام کرده‌اند و کد رهگیری ۶ رقمی دارند، توانسته‌اند در این برنامه حضور یابند. بنابراین از سایر علاقه‌مندان خواسته شده که به ورزشگاه آزادی نیایند.

گزارش لحظه به لحظه مراسم در تارنمای خاکریز

درب های ورزشگاه آزادی تهران از ساعت 15 به روی ثبت نام کنندگان گشوده شده و این اجتماع پرشور که از دقایقی دیگر آغاز می شود، با حضور ابوذر روحی مداح اهل بیت(ع) همراه خواهد بود. جزئیات مربوطه و گزارش کامل مراسم ان شاءالله در همین صفحه ارائه خواهد شد.

حضور مداحان برجسته در مراسم

به گزارش خبرگزاری فارس، علاوه بر ابوذر روحی برای شرکت در اجتماع خانوادگی «سلام فرمانده»، امروز، مهدی سلحشور، عبدالرضا هلالی، سید رضا نریمانی و حسین طاهری نیز در ورزشگاه آزادی حاضر خواهند شد چراکه در این برنامه بناست سرود «سلام فرمانده» و سرود «رفیق شهیدم» با نوای ابوذر روحی، «مداد رنگی» با نوای رضا هلالی و رَجَز «ای لشکر صاحب زمان» با نوای حسین طاهری در ورزشگاه آزادی طنین‌انداز شود.

گلچین فیلم های مراسم سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

آنچه در ادامه این گزارش مشاهده می کنید، منتخبی از فیلم های این اجتماع پرشور و #حماسه_حضور در عرصه #مهدویت است:

فیلم: تصاویر هوایی اجتماع پرشور دهه نودی‌ها در ورزشگاه آزادی تهران

فیلم زیر مربوط به تصاویر هوایی اجتماع دلدادگان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است:

جهت دریافت فیلم فوق کلیک کنید

فیلم: این بار، دهه نودی‌ ها ورزشگاه آزادی را تکمیل کردند

تجربه به ما می گوید که ظرفیت ورزشگاه آزادی معمولا برای مسابقات فوتبالی خاص مثل شهرآورد استقلال و پیروزی و توسط جوانان تکمیل می شود، لکن این بار، دهه نودی هایی از نسل سلیمانی برای شرکت در اجتماع سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی تکمیل ظرفیت را رقم زدند و تصاویر آن را در ادامه مشاهده می کنید:

جهت دریافت فیلم فوق کلیک کنید

فیلم: هم‌نوایی صد هزار نفری سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

در ادامه، فیلم همخوانی 100 هزار نفری سرود سلام فرمانده در ورزشگاه بزرگ آزادی را مشاهده می کنید:

جهت دریافت فیلم فوق کلیک کنید

فیلم: اجرای سرود عزیزم حسین توسط دهه نودی‌ ها در ورزشگاه آزادی

اجرای سرود عزیزم حسین توسط دهه نودی‌ ها در ورزشگاه آزادی را در این ویدیو ببینید:

جهت دریافت فیلم فوق کلیک کنید

فیلم: هم‌نوایی لشکر صد هزار نفری صاحب الزمان (عج) در ورزشگاه آزادی

در ادامه هم، فیلم هم‌نوایی لشکر صدهزار نفری صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در ورزشگاه آزادی را مشاهده می کنید:

جهت دریافت فیلم فوق کلیک کنید

مشاهده پخش زنده مراسم سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

پخش زنده اجتماع ملی و خانوادگی «سلام فرمانده» را می‌توانید از ساعت ۱۷ در فارس تی‌وی تماشا کنید. همچنین پخش زنده تلویزیونی این برنامه با اجرای سرود ملی «سلام فرمانده» از شبکه‌های مختلف از ساعت ۱۹ آغاز خواهد شد.

زینت بخش شدن مراسم به حضور فرزندان شهدای مدافع حرم

از بین تصاویر فوق، تصویری که به جمله «ما به زودی در مسجدالاقصی نماز می خوانیم» (ان شاءالله) مزین شده است، تعدادی از فرزندان شهدای مدافع حرم را که با حضور خود در جمع یکصدهزار نفری سلام فرمانده به این اجتماع زینت داده بودند نشان می دهد.

استغاثه گروهی حضار به حضرت مهدی (عج)

استغاثه دسته‌جمعی ١٠٠ هزار نفر جمعیت حاضر در ورزشگاه آزادی برای ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف با تکرار عبارت «سلام فرمانده» در سه مرتبه، به این امید که حضرت (ع) جواب سلام آنان را ـ که امری واجب است ـ بدهند، فضای ورزشگاه آزادی را عطرآگین کرد.

زنده کردن یاد شهید اخیر (شهید مدافع حرم: حسن صیاد خدایی)

در ادامه برنامه سرود «رفیق شهیدم» به یاد شهید حسن صیاد خدایی و با حضور دو فرزند دهه نودی این شهید پخش شد.

توضیحات ابوذر روحی

ابوذر روحی، ذاکر گیلانی اهل‌بیت علیهم‌السلام و خواننده سرود ملی و پرمخاطب «سلام فرمانده» است، برای اجرای یکصد هزار نفری این سرود در جایگاه حاضر شده است.

خواننده سرود «سلام فرمانده» در اظهارات کوتاهی گفت: خدا را شکر که این جمعیت پرشکوه به عشق امام زمان حضور پیدا کرده که نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

او ادامه داد: قدردان تمام افرادی هستم که در شهرهای مختلف برای برگزاری برنامه‌ها و این اجتماع بزرگ در تهران تلاش کردند. همچنین از گروهی که به ما در اجرای این سرود کمک کردند، تشکر می‌کنم.

روحی گفت: تمام تلاش ما این است که این کار ما به چشم امام زمان (عج) بیاید و دقایقی ظهور ایشان را نزدیک کنیم.

همخوانی ایستاده سرود ملی سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

پس از این سخنان، همخوانی سرود سلام فرمانده با همراهی تمام حاضران در استادیوم آغاز شد و ۱۰۰ هزار نفر از حضار این سرود ملی را به صورت ایستاده همخوانی کردند. اشعار این سرود روی اسکوربرد ورزشگاه حین خواندن هر بخش آن درج می‌شود.

مشتی محکم بر دهان یاوه گویان

در ادامه مراسم، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط ١٠٠ هزار جمعیت حاضر در ورزشگاه، هنگام همخوانی سراسری سرود زیبای سلام فرمانده و در پاسخ به آن‌ها که می‌گفتند این سرود ضدایرانی است، به اهتزاز در آمد.

رجز خوانی علیه دشمنان انقلاب اسلامی توسط دهه نودی ها

سپس حسین طاهری و عبدالرضا هلالی برای همخوانی سرود سلام فرمانده به ابوذر روحی پیوستند و پخش رجز «ای لشکر صاحب‌زمان، آماده باش آماده باش» در ورزشگاه یکصدهزار نفری آزادی آغاز شد.

پخش زنده در تلویزیون های شهری

برگزارکنندگان این برنامه ملی، برای کسانی که به دلیل پر شدن ظرفیت ورزشگاه آزادی نتوانسته‌اند در اجتماع یکصد هزار نفری «سلام فرمانده» شرکت کنند، تدبیر کرده‌اند و تلویزیون‌های شهری پخش زنده تدارک دیده‌اند که آنچه در ورزشگاه اتفاق می‌افتد از چشم آنان دور نماند.

نورافکنی چراغ تلفن های همراه حضار

با نزدیک شدن به غروب پنجشنبه و کاسته شدن از نور آفتاب، مجری برنامه از حضار خواست تا هنگام همخوانی سرود «مداد رنگی» نور تلفن‌های همراه خود را روشن کنند که این کار، صحنه زیبایی را در ورزشگاه آزادی رقم زد.

مراسم سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی و عهد بستن حاضران، دست در دست هم

عبدالرضا هلالی، حسین طاهری، سیدرضا نریمانی و ابوذر روحی، چهار مداح حاضر در اجتماع «سلام فرمانده» در فراز «عهد می‌بندم روزی لازمت بشم» دست به دست هم دادند و پس از آن، هلالی با گفتن «اللهم عجل لولیک الفرج» از جمعیت حاضر «آمین» طلبید.

فریاد حیدر حیدر جمعیت با رجزخوانی مجدد در اجتماع سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

با پخش دوباره رجز «ای لشکر صاحب‌زمان» جمعیت فریاد «حیدر حیدر» سر دادند.

حسین طاهری شعرخوانی جدیدی براساس شعر حجت‌الاسلام جواد محمدزمانی که برای این مراسم آماده کرده بود، خواند. او در این باره گفت: قبل از خواندن این شعر چند مرتبه «الله اکبر» بگویید. در ابیاتی از این شعر به اهمیت سرود و شعار اشاره شد.

بخش انتهایی مراسم سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

بخش پایانی شعر حسین طاهری درباره امام زمان (عج) و رهبر فرزانه انقلاب بود و جمعیت حاضر دعای سلامتی امام زمان را باهم همخوانی کردند.

یکی از ذاکران اهل‌بیت علیهم‌السلام در پایان این مراسم، برای شهادت امام صادق علیه‌السلام مرثیه‌خوانی و نوحه‌سرایی کرد و برنامه ملی همخوانی سرود «سلام فرمانده» با حضور یکصد هزار نفر در وزرشگاه آزادی تهران به پایان رسید.

تصاویر و دوربین ها، عاجز از ثبت عظمت اجتماع سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی

هرچند ناتوانی تمام دوربین های دست ساخته بشر، از ثبت و ضبط شکوه واقعی این مراسم، نیاز به بیان ندارد اما آنچه در ادامه ارائه شده، گوشه ای است از عظمت این اجتماع با شکوه؛ جهت دریافت فایل اصلی و مشاهده نمای کامل هر تصویر در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید:

اشتراک گذاری و نشر حداکثری، حداقل وظیفه ماست

نیک می دانیم که سرود سلام فرمانده خطاب به حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف، به شدت باعث وحشت ضد انقلاب که دلار های نفتی آل سعود ملعون، تلاش های رژیم غاصب صهیونیستی و شیطان بزرگ یعنی دولت ایالات متحده آمریکا ستون خیمه آنها را تشکیل می دهند، شده است.

کمترین وظیفه ما در راستای #جهاد_تبیین و زمینه سازی ظهور با افزایش حداکثری نگرانی های دشمنان اسلام و انقلاب، انتشار حداکثری تصاویر، فیلم ها و اخبار رویداد امروز ورزشگاه آزادی تهران است. بدین منظور ضمن آنکه می توانید از دکمه های زیر بهره مند شوید، پیشنهاد می شود با انتشار لینک این مقاله (که قبل از فهرست بندی ارائه شده) به گسترش معارف ناب مهدوی کمک نمایید.

اشتراک گذاری مطلب:

در صورتیکه محتوای مقاله را مفید ارزیابی می کنید، لطفا با اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی به مقابله با تهاجم فرهنگی کمک کنید:

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در pinterest
پین ترست
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در print
چاپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه ها:

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *