رشد چشمگیر تعداد موکب های اربعین در ایران و عراق

رشد چشمگیر تعداد موکب ها در ایران و عراق

با حمایت مالی/معنوی از خاکریزفرهنگی وارثین در ترویج فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی و مقابله جدی با تهاجم فرهنگی سهیم شوید. چند مورد از روش های حمایت معنوی: - مراجعه روزانه به تارنمای خاکریز و مطالعه چند مورد از مقالات - معرفی خاکریزبه دوستان - انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی

برخلاف تبلیغات گسترده شبکه های ماهواره ای و کانال های تلگرامی، تعداد موکب های #اربعین امسال نسبت به سال های گذشته به میزان چشمگیری افزایش داشته است.

 

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: ۲ هزار و ۱۰۰ موکب این ستاد در ایران و شهرهای مقدس عراق برپا شده و مشغول خدمت رسانی شبانه روزی به زائران اربعین حسینی هستند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، حسن پلارک در مرز چذابه با بیان اینکه ۴۵درصد مواکب در نقاط مختلف میهن اسلامی و ۵۵ درصد آنها در شهرهای بلد ، سامرا ، کاظمین ، نجف اشرف ، کربلا و مسیرهای منتهی به مرزهای ایران و عراق و مسیر نجف تا کربلا مستقر هستند افزود: این تعداد مواکب نسبت به ۲ سال گذشته ۲۰درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه همه هزینه مواکب از محل کمک مردمی، نذورات و مشارکت خیرین تامین شده گفت: در این مواکب برای پخت و آماده سازی روزانه ۹ میلیون وعده غذایی برنامه ریزی شده است.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در ادامه ظرفیت اسکان زائران در مواکب این ستاد در داخل کشور و عراق را ۱٫۵میلیون نفر بیان کرد و افزود: در این مواکب حدود ۱۵۰هزار خادم ثبت نام شده مشغول خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی هستند.
پلارک با اشاره به آمادگی کامل مواکب برای میزبانی و پذیرایی از زائران اربعین حسینی ادامه داد: خدمت رسانی به زائران تا پنج روز پس از روز اربعین ادامه خواهد داشت.
بر اساس تقویم رسمی کشور ، هشتم آبان روز اربعین است.
وی تردد زائران در سه گذرگاه مرزی چذابه ، شلمچه و مهران را تا سه روز ِآینده متراکم ولی روان پیش بینی کرد و افزود: مواکب برای هرگونه پذیرایی پس از اربعین آماده هستند و زائران نباید در این زمینه نگرانی داشته باشند.
بیش از یک هزار موکب مردمی در مرزهای چذابه ، شلمچه و مسیرهای ورودی و خروجی استان خوزستان برپا شده است.
شلمچه و چذابه در خوزستان و مرزمهران در استان ایلام سه کانون اصلی و رسمی تردد زائران اربعین حسینی هستند.

حتما بخوانید:   استفاده از آلات موسیقی در عزاداری

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی