گزارش تصویری پیاده روی جاماندگان اربعین کاشمر در سال 1397

گزارش تصویری پیاده روی جاماندگان اربعین کاشمر در سال ۱۳۹۷

ساعت ۹ صبح امروز، هشتم آبانماه سال ۹۷، مصادف با #اربعین حسینی، مراسم باشکوه پیاده روی جاماندگان اربعین کاشمر برای پنجمین سال متوالی برگزار شد که با رشد چشمگیر تعداد شرکت کنندگان نسبت به سالهای گذشته همراه بود.

در این مقاله گزارش تصویری از این مراسم با شکوه ارائه شده است که شما را به مطالعه آن دعوت می کنیم:

مراسم #پیاده_روی_اربعین حسینی همه ساله با حضور و گردهمایی دهها میلیون نفر از عاشقان و دلباختگان حسینی از سراسر جهان و از ادیان و مذاهب مختلف برگزار و به عنوان بزرگترین تجمع بشری دنیا شناخته می شود.

علاوه بر این گردهمایی،  آن دسته از عاشقان که توفیق شرکت در پیاده روی عظیم اربعین به سمت کربلا را ندارند، در شهرهای مختلف در مراسمی تحت عنوان پیاده روی جاماندگان اربعین شرکت و به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان می پردازند.

این مراسم کاملا خودجوش و مردمی در شهرستان کاشمر که با القابی نظیر «نجف اصغر» و «قم ثانی» از آن یاد و به عنوان دومین شهر زیارتی خراسان و چهارمین شهر کشور از نظر گردشگری زیارت شناخته می شود از جایگاه و عظمت ویژه ای برخوردار است.

همه ساله در روز اربعین چند ده هزار نفر از مردم کاشمر، مسیر حدود ۷ کیلومتری حرم حضرت حمزه ابن موسی الکاظم(ع) تا حرم سید مرتضی ابن موسی الکاظم(ع) را با پای پیاده طی می کنند تا  ضمن بازیادآوری رنجی که اهل بیت امام حسین(ع) متحمل شده اند، در محل حرم سید مرتضی ابن موسی الکاظم(ع) گردهم آیند و به عزاداری بپردازند.

در فیلم زیر تصاویری از مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین کاشمر  در سال ۱۳۹۶ را مشاهده می کنید.

 

حتما بخوانید:   بسته چندرسانه ای شهادت حضرت علی (ع)

مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین کاشمر امسال پرشور تر از هر سال و با شرکت حدود ۱۰۰ هزار نفر برگزار شد.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین محمد ایوبی دبیر ستاد مردمی پیاده روی اربعین کاشمر ، قرائت زیارت اربعین، سخنرانی و عزاداری، اقامه نماز جماعت ظهر و عصر روز اربعین از مهم ترین برنامه های این مراسم معنوی در زیارتگاه امامزاده سیدمرتضی(ع) بود.

او با بیان اینکه در این مراسم همه هیات‌های مذهبی شهرستان حضور داشتند افزود: نمایشگاه تجسمی از واقعه عاشورا همراه با نماد بارگاه حضرت امام حسین (ع) نیز از دیگر برنامه های اجرایی در این مراسم بود.

در مسیر راهپیمایی امسال بیش از ۷۰ موکب برای پذیرایی از شرکت کنندگان در این مراسم به همت اقشار مردم ، روستائیان، خیران، ادارات دولتی و بنیاد شهید برپا شده بود که در تمام مدت برگزاری مراسم به پذیرایی از عزاداران اربعین حسینی، خدمت رسانی های مختلف به آنها، اجرای برنامه فرهنگی متنوع و . . . مشغول بودند.

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی