دلیل علمی حرام بودن طلا برای مرد در اسلام,آیا واقعا طلا برای مردان ضرر دارد؟٬ آیه حرام بودن طلا برای مرد٬ تأثیر طلا بر عقیم شدن٬ تأثیر طلا بر هورمون های بدن مردان٬ جایگزین طلا برای مردان٬ حدیث طلا برای مرد٬ حرمت طلا برای مرد٬ حرمت طلا برای مرد در قرآن٬ حرمت طلا در اسلام٬ حرمت طلا در قران٬ حرمت طلای سفید٬ خاکریز٬ خاکریز فرهنگی٬ خاکریز فرهنگی وارثین٬ دلایل حرمت طلا برای مردان٬ دلایل علمی احکام اسلام٬ دلیل حرمت طلا برای مرد٬ دلیل حرمت طلا برای مردان٬ دلیل علمی حرام بودن طلا برای مرد٬ دلیل علمی حرام بودن طلا برای مردان٬ دين اسلام٬ دین اسلام چیست٬ طلا برای مرد حرام است یا مکروه٬ علت حرمت طلا برای مرد٬ علمی بودن اسلام٬ عوارض استفاده از طلا برای مردان٬ فلسفه احکام در اسلام٬ محاسبه سرعت نور در قرآن٬ مستند منشاء آب٬ مضرات استفاده از طلا برای مردان٬ مضرات استفاده طلا برای مرد٬ مضرات استفاده طلا برای مردان٬ معجزات قرآنی٬ مواردی جالب از دانستنی های قرآن کریم٬ وارثین

دلیل علمی حرام بودن طلا برای مرد در اسلام

تحقیقات متعدد معتبر صورت گرفته توسط دانشمندان چندین دلیل علمی حرام بودن طلا برای مرد ارائه کرده است که هر کدام از آنها به تنهایی گواهی برای اثبات علت حرام شمردن طلا برای مردان در دین مبین اسلام است.

طلا، یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی ۷۹ است که در جدول تناوبی با نشان Au (برگرفته شده از عبارت  aurum) نمایش داده می شود. طلا فلزی نرم، براق، زرد رنگ، چکش‌خوار، انعطاف پذیر است که به دو صورت یک ظرفیتی و سه ظرفیتی وارد واکنشهای شیمیایی می شود و به علت اینکه با هیچ ترکیب شیمیایی واکنش ندارد، پایدارترین فلز در طبیعیت شناخته شده و تنها دو واکنش شیمیایی کلر و تیزاب سلطانی هستند که می توانند روی طلا تأثیر بگذارند.

تمامی احکام الهی بر اساس مصلحت و دلایل متعدد و برای سعادت و سلامت بشر تدوین شده اند. هر چقدر پیشرفت های علمی بشر بیشتر می شود، اثبات این امر که هر یک از قوانین اسلام حکمتی دارد راحت تر می شود.

بسیاری از کشفیات علمی که بشر به تازگی به آنها دست یافته، ۱۴۰۰ سال پیش در قرآن ذکر شده است که چند نمونه از آنها در خاکریز فرهنگی وارثین ذکر شده است. به عنوان نمونه می توان مقالات «مواردی جالب از دانستنی های قرآن کریم» ، «مستند منشاء آب – معجزات قرآنی» و «محاسبه سرعت نور در قرآن – معجزات قرآنی» را نام برد که پیشنهاد می کنیم حتما آنها را مطالعه فرمایید.

حرمت استفاده از طلا برای مردان یکی از این احکام است.

با وجود اتفاق نظر مراجع در حرام بودن استفاده از طلا برای مردان، بعضا دیده میشود که برخی از آقایان از طلا استفاده می کنند.

حتما بخوانید:   برگزاری تجمع عظیم صادقیون درمشهد بمناسبت شهادت امام صادق علیه السلام

احکام الهى بر اساس مصالحى تدوین شده اند که فهم بشر از تشخیص آنها بسیار قاصر است؛ با این حال، در اینجا قصد داریم مختصرا چند دلیل علمی حرام بودن طلا برای مرد که حاصل تحقیقات دانشمندان و از جمله دانشمندان اروپایی و آمریکایی است بیان کنیم.

 

چند دلیل علمی حرام بودن طلا برای مرد عبارتند از:

  • اختلال در سیستم ایمنی بدن: از نظر پزشکی طلا روی گلبولهای قرمز خون مردان اثرگذار است و سیستم ایمنی بدن آنها را دچار مشکل می کند.
  • وقتی طلا با پوست مردان تماس پیدا کند ، یونهای آن وارد بدن می شود چرا که در ساختار چربی پوست آقایان و خانوم تفاوتهایی است. مقدار چربی پوست آقایان کمتر است از این رو، طلا به راحتی می تواند به صورت یون از پوست مردان عبور کرده و در کبد آنها موجب اختلال شود.
  • سکته قلبی: در تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۰ در ونکوور کانادا مشخص شد طلا دارای خاصیت شبه القایی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی دارد می تواند علاوه بر اثر منفی در کبد، موجب غلظت خون شده و به مرور زمان به امراض قلبی و سکته برای آقان منتهی می شود.
  • تحریکات عصبی: طلا می تواند روند فعالیت ارگانیسم مردان را تسریع کند و به تحریکات عصبی منتهی شود، برخلاف طلا، نقره آرامش بخش است و برای مردان ایجاد آرامش می کند. دکتر احمد صبور اردوبادی در کتاب ” بهداشت در اسلام” این مسئله را مورد اشاره قرار داده است و نتایج تحقیقات دانشمندان را منعکس کرده است.
  • خطر عقیم شدن: استفاده طولانی از  طلا روی تمام هورمونهای مردان به ویژه هورمونهایی که از ناحیه هیپوفیز در بدن پخش می شود تأثیر منفی می گذارد و در آن میان می توان به کاهش ترشح تستسترون و کمبود اسپرماتوزوئید، در نهایت کاهش قدرت جنسی و در نتیجه عقیم شدن آنها اشاره کرد. در تحقیقاتی که در سال ۱۹۷۰ انجام شده، مشخص شده است که شیرمادرانی که از طلا استفاده می کنند در سیستم جنسی نوزادان جمع می شود اما این امر برای نوزادان دختر صادق نیست. به طوری که ۷۰ تا ۱۰۵ نانوگرم طلا در یک میلی لیتر مایعی که اسپرم در آن وجود دارد به شدت تحرک و رشد اسپرم را دچار اختلال می کند.
  • از  میان دیگر عوارضی که طلا برای مردان ایجاد می کند می توان به تحقیقاتی اشاره کرد که در سال ۱۹۹۰ در آمریکا انجام شده است. محققان با مطالعه روی افرادی که با طلا ارتباط دارند به این نتیجه رسیده اند که طلای موجود در بدن آنها باعث ایجاد اختلالات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلای موجود در بدن آنها گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان مشاهده شده است.
حتما بخوانید:   مستند بانویی از آمریکا

 

آنچه در این مقاله ذکر شد، تنها چند مورد از عوارض استفاده از طلا برای مردان بود. شما عزیزان می توانید با یک جست و جو و تحقیق ساده سایر دلایل علمی حرام بودن طلا برای مرد در اسلام را پیدا کنید.

 

منبع: مصاحبه جواد ملکوتی خواه، محقق، پژوهشگر و مسئول گروه نانو فناوری سبز با خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

بالا
CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی