ایران بالاخره حجت را بر طرف‌های برجام تمام کرد؛ صبح امروز ایران بالاخره بعد از ماه‌ها صبر و تحمل حجت را بر طرف‌های اصلی برجام تمام کرد.

پاسخ ایران به عهدشکنی آمریکا

با حمایت مالی/معنوی از خاکریزفرهنگی وارثین در ترویج فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی و مقابله جدی با تهاجم فرهنگی سهیم شوید. چند مورد از روش های حمایت معنوی: - مراجعه روزانه به تارنمای خاکریز و مطالعه چند مورد از مقالات - معرفی خاکریزبه دوستان - انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی

 ایران بالاخره حجت را بر طرف‌های برجام تمام کرد؛ صبح امروز ایران بالاخره بعد از ماه‌ها صبر و تحمل حجت را بر طرف‌های اصلی برجام تمام کرد.

صبح امروز ایران بالاخره بعد از ماه‌ها صبر و تحمل حجت را بر طرف‌های اصلی برجام تمام کرد و اولین اقدام قاطع در واکنش به عمل نکردن اروپایی‌ها به تعهدات خود، و همچنین خروج امریکا از برجام برداشت.

ایران بخشی از تعهدات خود در برجام را کاهش داد، اما این اعلام کاهش تعهدات برای چیست و چرا ایران تصمیم به این اقدام گرفت؟ دقیقا یک سال پیش بود، ترامپ با این اعلام ضرب الاجلی از برجام خارج و به یک توافق بین المللی پشت پا زد.
اروپایی‌ها هم به رغم ۹ ماه وعده و وعید، وقت کشی و حرف‌های تکراری، در نهایت اینستکس یا همان کانال مالی را تنها تلویحا ثبت و برای آن شرط و شروط هم تعیین می‌کنند حالا ۲ ماه از ثبت اینستکس گذشته، نه تنها عملا اقدامی برای تسهیل مبادلات مالی و فروش نفت ایران صورت نگرفته بلکه آمریکایی‌ها بازهم جری‌تر شده و هر روز یک تحریم جدید وضع می‌کنند.

علاوه بر تحریم‌های مالی، کشتیرانی، بیمه، فلزات گرانبها و ده‌ها مورد تحریم دیگر، این روز‌ها سپاه و نفت ایران را هم به لیست تحریمی اضافه کرده اند. آمریکا علاوه بر فشار‌های اقتصادی عملیات روانی سنگینی را هم آغاز کرده تا فضا را فضای تقابل نظامی نشان دهد.
کلید این عملیات روانی دو روز پیش با بیانیه جان بولتون که خبر از اعزام یک ناو هواپیما بر به خلیج فارس داد، زده شد. بعد هم تبلیغات سفر وزیر امور خارجه آمریکا به عراق که همانند سایر مقامات آمریکایی مخفیانه و شبانه به بغداد رفت، بگونه‌ای ترتیب داده شد که گویا قرار است در منطقه اتفاقی بیفتد. آنچه که مسلم است عملیات روانی امریکایی‌ها در خصوص تقابل نظامی، بلوف است زیر امریکایی‌ها در شرایط درگیری نظامی نیستند.
در چنین شرایطی آمریکایی‌ها بدنبال چه هستند؟ به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها تلاش دارند تا از ترکیب فشار اقتصادی و فضا سازی روانی و بلوف درباره اقدام نظامی، فضای اقتصادی و بازار ایران را اشفته و زمینه نارضایتی مردم را فراهم کنند و در نهایت با این فشار‌ها، ایران را مجبور به نشستن به پای میز مذاکره و وادارکردن به پذیرفتن شروط دوازده گانه خود کنند.
اما آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که هر آنچه در یکسال گذشته داشتند، رو کردند و به نتیجه‌ای نرسیدند. از تابستان داغ و تحریم‌های خرد کننده تا تلاش برای ایجاد شوک بزرگ در بازار. حالا جمهوری اسلامی ایران بعد از یکسال صبر و دیپلماسی، اقدامات عملی خود را آغاز کرده است.
اکنون اروپایی‌ها ۶۰ روز فرصت دارندکه یا به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کنند و یا اینکه منتظر اقدامات سخت باشند. آمریکایی‌ها هم بدانند که با تهدید و فشار راه به جایی نخواهند برد و این بار نه مذاکره‌ای درکار خواهد بود و نه جنگ بلکه آنچه بدست خواهد آمد، به سنگ خوردن سر سردمداران آمریکا و شکستی فراموش نشدنی برای آنهاست.

حتما بخوانید:   سخنرانی استاد پناهیان در مورد راز کربلایی شدن

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی