شهرستان کاشمر با جمعیت 200 هزار نفری، در حوزه گردشگری زیارت، رتبه دوم را در استان خراسان رضوی و چهارم در کشور را داراست، درجنوب غرب این استان و در فاصله 225 کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد.

طبیعت بهاری کاشمر

با حمایت مالی/معنوی از خاکریزفرهنگی وارثین در ترویج فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی و مقابله جدی با تهاجم فرهنگی سهیم شوید. چند مورد از روش های حمایت معنوی: - مراجعه روزانه به تارنمای خاکریز و مطالعه چند مورد از مقالات - معرفی خاکریزبه دوستان - انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی

در راستای معرفی بیشتر  جاذبه های گردشگری شهرستان کاشمر در این مقاله از تارنمای خاکریز فرهنگی وارثین فیلم هایی از طبیعت بهاری شهرستان، از کانال طبیعت ترشیز (به نشانی Aparat.com/tabiatetorshiz) ، بازنشر شده است.

نمایی از طبیعت اطراف کافه اشک مهتاب شهرستان:

نمایی از کلاته های شهرستان:

نمایی از سیل بند شهرستان (فروردین ۹۸):

لازم به ذکر است که شهرستان کاشمر با دارا بودن ظرفیت های گردشگری، تاریخی و مذهبی متعدد (که آستان مقدس امامزادگان محمد ابن موسی کاظم(علیه السلام)حمزه ابن موسی کاظم(علیه السلام)، سید مرتضی ابن موسی کاظم(علیه السلام)، و زیارتگاه شهید آیت الله سید حسن مدرس(ره) و . . . از جمله ظرفیت های گردشگری مذهبی است) جمعیت ۲۰۰ هزار نفری، در حوزه گردشگری زیارت، رتبه دوم را در استان خراسان رضوی و چهارم در کشور را داراست و در جنوب غرب این استان، در فاصله حدود ۲۲۵ کیلومتری مشهد  مقدس قرار دارد و در طی تاریخ پرافتخار خود با عناوینی همچون دارالمؤمنین، نجف اصغر، قم ثانی از آن یاد می شده است.

ضمنا در تارنمای رسمی ترشیز وب (یعنی torshizweb.ir)، توضیحات کامل و جامعی در رابطه با شهرستان کاشمر(شامل جمعیت شهرستان، موقعیت جغرافیایی شهرستان، شعر های طنز محلی با لهجه کاشمری و . . . ) ارائه شده است.

حتما بخوانید:   شب ولادت امام موسی کاظم ع در حسینیه موسی ابن جعفر ع کاشمر

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی