مبنای قرآنی حج سیاسی

با حمایت مالی/معنوی از خاکریزفرهنگی وارثین در ترویج فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی و مقابله جدی با تهاجم فرهنگی سهیم شوید. چند مورد از روش های حمایت معنوی: - مراجعه روزانه به تارنمای خاکریز و مطالعه چند مورد از مقالات - معرفی خاکریزبه دوستان - انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی

۱۳۹۸/۰۴/۱۲

مبنای قرآنی حج سیاسی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار کارگزاران حج با اشاره به اسلامی بودن ابعاد سیاسی حج فرمودند: «از جمله‌ی خطاهای بزرگی که همیشه می‌شنفتیم، حالا هم گاهی از بعضی از زبانهای بی‌مبالات نسبت به حقایق اسلامی صادر میشود این است که «حج را سیاسی نکنید»؛ یعنی چه سیاسی نکنید؟ آنچه ما در حج لازم داریم از امور سیاسی، عین تعالیم اسلام است.» ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ با توجه به اهمیت این مسئله، بخش فقه و معارف پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR برخی عناصر حج سیاسی که رهبر انقلاب نام بردند را به همراه مستند قرآنی آنها منتشر میکند.
عنوان آیه و ترجمه
ایجاد وحدت بین مسلمانان سوره‌ی آل‌عمران، آیه ۱۰۳
وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَ لَا تَفَرَّقُوا.

ترجمه:
همگى به ریسمان خدا چنگ زنید، و پراکنده نشوید!

حمایت از مظلومین سوره‌ی نساء، آیه ۷۵
وَمَا لَکُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَذِهِ الْقَرْیَهِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ نَصِیرًا.

ترجمه:
چرا در راه خدا، و (در راه) مردان و زنان و کودکانى که (به دست ستمگران) تضعیف شده اند، پیکار نمى کنید؟! همان افراد (ستمدیده اى) که مى گویند: «پروردگارا! ما را از این شهر (مکه)، که اهلش ستمگرند، بیرون ببر! و از طرف خود، براى ما سرپرستى قرار ده! و از جانب خود، یار و یاورى براى ما تعیین فرما!

برائت از مشرکین سوره‌ی توبه، آیه ۳
وَأذانٌ مِنَ اللّهِ وَ رَسُولِهِ إلَى النّاسِ یَوْمَ الْحَجِّ الْأکْبَرِ أنَّ اللّهَ بَرِیءٌ مِنَ الْمُشْرِکِینَ وَ رَسُولُهُ.

ترجمه:
این، اعلامى است از ناحیۀ خدا و پیامبرش به (عموم) مردم در روز حج اکبر [روز عید قربان] که: خداوند و پیامبرش از مشرکان بیزارند!

 

در این
رابطه بخوانید :

مشاهده منبع

حتما بخوانید:   عکس / پرچم حقیقت

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی