پیاده روی اربعین حسینی

راهنمای پیاده روی اربعین حسینی – قسمت اول

با حمایت مالی/معنوی از خاکریزفرهنگی وارثین در ترویج فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی و مقابله جدی با تهاجم فرهنگی سهیم شوید. چند مورد از روش های حمایت معنوی: - مراجعه روزانه به تارنمای خاکریز و مطالعه چند مورد از مقالات - معرفی خاکریزبه دوستان - انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی

ماه محرّم رو به پایان است و چند روز دیگر ماه صفر آغاز می شود. بیستمین روز از ماه صفر روز اربعین حسینی است. در ایام اربعین حسینی یک رویداد بسیار بزرگ در جهان رخ می دهد به نام پیاده روی اربعین حسینی.

رویدادی که به عنوان بزرگترین اجتماع بشری دنیا شناخته می شود. همه ساله در ایام اربعین خیل میلیونی زائران امام حسین علیه السلام از اقصی نقاط دنیا به سمت کربلا راهی می شوند.

از این رو و با توجه به نزدیک شدن به ایام پیاده روی میلیونی اربعین حسینی از این پس تا روز اربعین هر چند روز یک بار مقالاتی پیرامون آموزش نکات لازم و مورد نیاز برای شرکت در پیاده روی چند دَه میلیونی اربعین در خاکریز فرهنگی وارثین منتشر خواهدشد که مطالعه آنها می تواند کمک بسیار زیادی به تسهیل سفر نماید. با ما در قسمت اول آموزش که در واقع یک مقدمه است همراه باشید. لازم به ذکر است این سری مقالات از تارنمای ستاد مرکزی اربعین بازنشر می شوند.

سفر میلیونی زائران به عتبات عالیات در ایام اربعین، نشانه حیات و بالندگی نهضت بزرگ عاشورا و فرصتی بینظیر برای پیروان اهلبیت(ع) جهت معرفی این نهضت و حماسه بزرگ به جهانیان است.

حتما بخوانید:   مراقبه خاص برای ماه محرّم

پیادهروی زائران و عشاق ثارالله(ع) در ایام اربعین از شهرهای مختلف عراق به سوی کربلا و خدمترسانی به آنها که هر سال با شور و اشتیاق بیشتری انجام میشود، خالق صحنههای بسیار زیبایی است که در هیچ جای دنیا نمیتوان مانند آن را یافت.

بیتردید هر میزان این حضور با آگاهی و شناخت همراه باشد، میتواند بهرهوری و استفاده از این مائده عظیم الهی از سوی زائران را افزایش دهد. برای رسیدن به این مقصود، اولین و اساسیترین گام، توجیه زائران و اطلاعرسانی بههنگام در خصوص این سفر است.

به همین منظور، ستاد مرکزی اربعین با تشکیل کمیته فرهنگی و آموزشی، سازوکارها و تدابیر متعددی را اندیشیده است.

مجموعه پیشرو یکی از این اقدامهاست که به اطلاعرسانی و یادآوری نکات مهم و اساسی جهت حضور در مراسم پرشکوه پیادهروی اربعین، طبق تجربیات سالهای گذشته و شرایط خاص سال جاری میپردازد.

انتظار میرود با مطالعه و عمل به آن و نیز آگاهساختن سایر زائران از مطالب آن دستمایهای برای سفری خوب و همراه با معنویت باشد.

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی