افتتاح شبکه ایران کالا

افتتاح شبکه ایران کالا با هدف تبلیغ برای کالا و خرید ایرانی

افتتاح شبکه ایران کالا – شبکه تلویزیونی ایران کالا، که از تاریخ ۴ اسفندماه ۱۳۹۵ پخش آزمایشیش شروع شده بود، دیشب، باهدف تبلیغ برای کالا و خرید ایرانی، زمینه سازی برای حمایت از کار، توسعه اشتغال و تولید کسب و کار رسما افتتاح شد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم افتتاحیه رسمی شبکه تلویزیونی «ایران کالا» به عنوان تنها شبکه اقتصادی رسانه ملی، با حضور عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما برگزار شد.

پیش از آغاز رسمی مراسم افتتاح شبکه ایران کالا ، دکتر علی عسکری از غرفه های نمایشگاهی شبکه ایران کالا بازدید کرد. در این بازدید، کرباسیان وزیر اقتصاد، داریوش ارجمند و ستاری معاون علم و فناوری رئیس جمهور دکتر علی عسکری را همراهی می‌کردند.

پس از این بازدید، مراسم با اجرای مرتضی حیدری با قرائت آیات قرآن کریم آغاز شد. شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی از جمله دیگر دولتمردان حاضر در این مراسم بودند.

حیدری در آغاز مراسم گفت: ایران کالا یک گفتمان برای تولید ملی است. در واقع این مراسم فرش قرمز صدا و سیما برای حمایت از تولید ملی است. ما از ماه ها پیش ماموریت داریم تا از کسب و کارهای ایرانی، تولیدات ایرانی و برند های ایرانی حمایت کنیم.

در ادامه، زابلی زاده مدیر شبکه ایران کالا خطاب به رئیس رسانه ملی گفت: به عنوان یک سرباز از عرصه فرهنگ و رسانه، لازم می دانم در آغاز سخن از شما به خاطر نگاه تان در به ثمر نشاندن منویات مقام معظم رهبری تشکر کنم.

حتما بخوانید:   مجموعه مداحی حماسی علیه آل سعود

وی در ادامه با اشاره به نقش رسانه ها در شکل گیری افکار جمعی بیان کرد: رسانه ها نقش اساسی در همه جوامع دارند و همیشه در فکر و رشد مردم تاثیرگذار بوده اند. در سال های اخیر تلاش شد با حمایت از تولید ملی و داخلی، ساخت برنامه هایی را در رسانه ملی پیش بگیریم تا در حفظ و تحقق مطالبات مقام معظم رهبری بکوشیم. در همین راستا ریاست رسانه ملی در اقدامی انقلابی شبکه ایران کالا را ایجاد کرد.

زابلی زاده با اشاره به اهداف تاسیس شبکه ایران کالا ادامه داد: تبلیغ برای کالا و خرید ایرانی، زمینه سازی برای حمایت از کار، توسعه اشتغال و تولید کسب و کار از جمله ماموریت ها و هدف شبکه ایران کالاست. حمایت از تولید کنندگان داخلی و حمایت از شرکت های دانش بنیان، به اشتغال پایدار در کشور کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: این شبکه تلاش می کند تا بزرگترین مرجع در اطلاع رسانی کسب و کارها و فضای اقتصادی کشور باشد و با بهره گیری از شبکه های اجتماعی ، فضاهای منفعل مخاطب را فعال کند. برای این امر و رویکرد، استفاده از فضاهای اجتماعی در اولویت های رسانه ای شبکه ایران کالاست.

به گفته زابلی زاده، تا امروز( قبل از مراسم رسمی افتتاح شبکه ایران کالا )، در دوره پخش آزمایشی آن بیش از ۵۰ هزار دقیقه برنامه داشتیم و توانستیم پخش دو هزار و سیصد نمایشگاه اقتصادی را در دوره آزمایشی، پوشش بدهیم.

مدیر شبکه ایران کالا یادآور شد: تولید کنندگان محترم این شبکه را متعلق به خودتان بدانید. ما از دستگاه های سیاستگذار و مسئولان درخواست داریم تا برای کاهش هزینه های مالی و انسانی این شبکه را مورد توجه خود قرار بدهند.

حتما بخوانید:   پخش آنلاین شبکه های مرتبط با اربعین در خاکریز فرهنگی وارثین

با افتتاح شبکه ایران کالا به صورت رسمی، شما عزیزان می توانید آن را برروی کانال ۲۸ گیرنده‎های دیجیتال یا از طریق ماهواره‌های بدر (فرکانس ۱۱۸۸۱، عمودی، SR 27500) و اینتل ست ۹۰۲ (فرکانس ۱۱۵۵۵، افقی، SR 30000) نیز دریافت و مشاهده نمایید.

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی