عاقبت عاق والدین

اثر عاق والدین

با حمایت مالی/معنوی از خاکریزفرهنگی وارثین در ترویج فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی و مقابله جدی با تهاجم فرهنگی سهیم شوید. چند مورد از روش های حمایت معنوی: - مراجعه روزانه به تارنمای خاکریز و مطالعه چند مورد از مقالات - معرفی خاکریزبه دوستان - انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی

آیت الله دستغیب در جلد اول کتاب گناهان کبیره و در بخش عاق والدین صفحه ۱۳۵ به روایت داستان شفاعت پیامبر اسلام (ص) از یک جوان می پردازد که در اینجا آن را بازنشر میکنیم:

رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) بر بالین جوانى که در حال احتضار بود حاضر گردید، آن حضرت کلمۀ شهادت را به او تلقین فرمود لیکن جوان نتوانست بگوید، پرسید: آیا مادر دارد؟ زنى که نزد او بود عرض کرد بلى من مادر او هستم. فرمود: آیا بر او غضبناکى؟ گفت آرى شش سال است به او حرف نزده ام، پس آن حضرت خواهش فرمود از او راضى شود. مادر به خاطر آن حضرت از جوان درگذشت زبان آن جوان به کلمۀ توحید باز شد و حضرت به او فرمود: چه مى بینى؟ گفت مردى سیاه و زشت روى بد بوى، مرا رها نمى کند .

حضرت جمله اى یادش دادند خواند و عرض کرد: مى بینم مردى سفید رنگ خوش روى، خوشبوى و خوش منظر رو به من آورد و هیولاى مهیب اولى از من دور شده، فرمود: همان جمله را تکرار کن پس از آن گفت آن هیکل موحشه به کلى محو گردید.

پس آن حضرت شاد شد و فرمود: خدا او را آمرزید آنگاه جوان از دنیا رفت.

حتما بخوانید:   پاسخ ایران به عهدشکنی آمریکا

از این حدیث شریف استفاده مى شود که یکى از آثار عقوق والدین سوء خاتمه عاقبت به شرى است که شخص بى ایمان از دنیا میرود و در نتیجه همیشه در عذاب خواهد بود. با اینکه تلقین کننده جوان رسول خدا (ص) بود تا مادرش از او راضى نگردید نتوانست شهادت را بگوید و پس از رضایت مادر و خواندن آن کلمات به برکت رسول خدا (ص) پروردگار هم از او راضى شده او را آمرزید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ دهید

CLOSE
CLOSE

قبل از همه مقالات وبسایت را بخوانید . . .

مطمئنا برای شما هرزنامه نخواهیم فرستاد!

باتشکر، عضویت شما انجام شد

ورود شما را به جمع اعضاء خبرنامه وبسایت تبریک عرض می کنیم!

حمایت مالی